Канцлерът допълни, че е гледал записа от срещата в Овалния кабинет. Той подчерта, че иска да поддържа добри отношения с американския президент.
Германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че се е подготвял за среща с президента на САЩ Доналд Тръмп, като е изучавал словесния му сблъсък с президента на Украйна Володимир Зеленски в Белия дом на 28 февруари 2025 г. Това той каза в интервю за Der Spiegel.
„Още отначало си казах, че няма смисъл да водиш спорна дискусия в такава атмосфера. Видях какво се случва с онези, които опитваха — и не изглеждаха в добра позиция“, заяви Мерц.
Канцлерът допълни, че е гледал записа от срещата на Зеленски с Тръмп в Овалния кабинет. Той подчерта, че иска да поддържа добри отношения с американския президент.
Мерц разкритикува войната на Тръмп с Иран
По-рано Фридрих Мерц разкритикува войната на Доналд Тръмп с Иран. Той заяви, че Вашингтон е бил „унижен“ от Техеран и че не вижда никаква стратегия за бързо прекратяване на конфликта.
Мерц смята също, че екипът на Тръмп губи преговорите, защото няма убедителна стратегия. Според него не се вижда край на бойните действия в краткосрочен план, „защото иранците очевидно са по-силни, отколкото се очакваше“.
Още от Свят
Европол разби мащабна мрежа за сексуални престъпления в 9 държави
В рамките на акцията са идентифицирани 156 жертви и 57 извършители
Северна Македония купува противотанкови системи Javelin
Подписани са и договори за леко пехотно въоръжение, за безпилотни системи „Пума“ и „Рейвън“, оборудване за киберзащита
NASA се опитва да спаси уникална космическа обсерватория, която пада към Земята
Ако мисията се провали, скъпият телескоп ще се разпадне и ще изгори в атмосферата