21 Април, 2025

Тръмп призна, че скандалът със Зеленски в Овалния кабинет е бил планиран

 Тръмп призна, че скандалът със Зеленски в Овалния кабинет е бил планиран

Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Трябваше да накараме Украйна да прави правилните неща. Това не беше проста ситуация“, философства той

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призна, че скандалът с украинския му колега Володимир Зеленски в Овалния кабинет е бил планиран като част от стратегия за оказване на натиск върху Украйна.

Това заяви американският президент по време на разговор с журналисти. „Трябваше да накараме Украйна да прави правилните неща. Това не беше проста ситуация.“

Тръмп обясни постъпката си доста странно.

„Видяхте малка сцена в Овалния кабинет, но мисля, че сега те правят правилните неща, а ние се опитваме да постигнем прекратяване на огъня, а след това и мирно споразумение“,  обясни мотивите си Тръмп и добави, че счита действията си за правилни.

Освен това, в отговор на въпрос относно спирането на доставките на оръжие и разузнавателни данни за Украйна, Тръмп заяви, че според него това решение не е имало никакви последици за Въоръжените сили на Украйна в Курска област, Русия. „Съвсем не. Точно обратното. Трябва да разберете, че ако видя как някой прави нещо лошо, което ще доведе до множество смъртни случаи, единствената причина да се намеся е хуманността. Намесвам се заради хуманността, защото там загиват много хора“, – изрази мнението си Тръмп.

Скандалът между Тръмп и Зеленски

Конфликтът между Володимир Зеленски и Тръмп по време на срещата им в Белия дом може да е бил умишлено провокиран от американската страна. Такова мнение изрази бъдещият канцлер на Германия Фридрих Мерц.

„На тази среща в Овалния кабинет не беше спонтанна реакция на думите на Зеленски, а очевидно провокирана ескалация. Бях малко изненадан от тона на разговора – той не донесе никаква полза“, – коментира Мерц.

Сподели:

Коментари (0)

Шефът на службата за сигурност на Израел обвини Нетаняху, че искал да шпионира протестиращи

Шефът на службата за сигурност на Израел обвини Нетаняху, че искал да шпионира протестиращи

В клетвена декларация на Ронен Бар се казва, че премиерът е поискал от него лична лоялност

Нико Ланге: Путин опитва да впечатли Тръмп", но всъщност цели Украйна да не съществува

Нико Ланге: Путин опитва да впечатли Тръмп", но всъщност цели Украйна да не съществува

руският президент има голямото предимство, че под ръководството на Доналд Тръмп, САЩ явно стоят на негова страна

Кремъл приветства съгласието на САЩ да се отнеме на Украйна шансът за членство в НАТО

Кремъл приветства съгласието на САЩ да се отнеме на Украйна шансът за членство в НАТО

Специалният пратеник за Украйна и Русия - Кийт Келог, заяви в неделя, че членството на Украйна в НАТО "не е на дневен ред"