7 Юни, 2026

Меркел се обяви за единство в еврозоната

Меркел се обяви за единство в еврозоната

Немският канцлер Ангела Меркел се обяви за единство в еврозоната, а стрените-членки да продължат да изпълняват съвместните задължения.

„Според мен не може да се говори за две скорости на Еврозоната. Еврозоната трябва да остане единна“, посочи тя.

Меркел изрази тази позиция, след като в средата на седмицата германският финансов министър Волфганг Шойбле допусна, че Гърция може да напусне еврозоната, защото не можела да изпълнява изискванията по договорения пакет помощи.

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)