26 Февруари, 2026

Месец до Великден, а яйцата вече поскъпват

Месец до Великден, а яйцата вече поскъпват

Поскъпване, но по-незначително, има и при месото и млечните продукти

Месец преди Великден яйцата започнаха да поскъпват – сочат данните на Системата за агропазарна информация. В четири области на страната се отчита скок в цената на яйцата с до 12 процента. 

Според последния седмичен бюлетин на системата за агропазарна информация средната цена на стандартните яйца е 27 стотинки за брой, като има райони на страната, в които тя достига до 38 стотинки. Експертите не се наемат с прогноза дали поскъпването ще продължи и до какви нива ще стигнат цените на яйцата до края на април, когато е Великден. 

Поскъпване, но по-незначително, има и при месото и млечните продукти. Миналата година преди празника статистиците на системата пресметнаха, че стандартно Великденско меню за четиричленно семейство, включващо агнешко месо, хляб, салати, млечни продукти, бира и ракия, струва между 90 и 100 лева на домакинство, като най-скъпа излизаше Великденската трапеза в Русе, а най-евтина – в Бургас.

Сподели:

Коментари (0)

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta потвърди, че ще закрие самостоятелния сайт messenger.com през април 2026 г. Съобщенията ще бъдат достъпни само през Facebook и мобилното приложение.

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

По време на събитието бяха представени и обобщени резултати от национално представително социологическо проучване на Агенция "Тренд" за обществените очаквания към местната и централната власт

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев