8 Юли, 2026

Михаил Миков: Развоят на скандала около ЧЕЗ ще бъде в сферата на търговското право

Михаил Миков: Развоят на скандала около ЧЕЗ ще бъде в сферата на търговското право
Михаил Миков

Въпреки скандалите коалицията показва кондиция за управление, убеден е бившият лидер на БСП

"Приватизацията на естествени монополи винаги има отражение върху политиката. Схващането, че държавата е лош стопанин всъщност е подмяна на истината, че стопаните на държавата са лоши. И именно това доведе до крайнолибералното схващане "всичко за продан". Това коментира пред Bulgaria ON AIR по повод скандала около сделката за ЧЕЗ бившият лидер на БСП Михаил Миков.

Миков подчерта, че г-жа Гинка Върбакова и скандалът, който избухна, могат да бъдат повод, но не и знак за разрешаване на такъв голям политически и юридически въпрос. А именно - как държавата си връща контрола.

"Трябва да стане ясно каква е позицията на държавата. Работата и на управляващите, и на опозицията е да реализират свои политически платформи и да сменят политиката не само за ЧЕЗ, а за всички подобни дружества", посочи Михаил Миков.  Според него от цялата ситуация развоят ще бъде в сферата на търговското право. „Големият въпрос е как българските граждани управляват енергетиката си. Как българската държава управлява енергетиката си“, посочи още Михаил Миков.

Не виждам изгледи за предсрочни избори, убеден е Миков. По думите му коалицията към момента показва дадена стабилност. „Коалицията, която въпреки скандалите, показва кондиция за управление“, посочи Михаил Миков.

Сподели:
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Коментари (0)