Професорът изразява своята благодарност както на ректора на ВУЗ-а, така и на своите колеги
Проф. Михаил Мирчев, чиито лекции със скандална риторика - език на омразата и расистки послания, предизвика сериозна обществена критика, излезе със свой коментар веднага след уволнението си от Софийски университет. Това той направи на страницата си във Фейсбук.
Вижте какво написа бившият вече преподавател в Алфа Матер:
Скандалът срещу мен в Софийски университет завърши. На 36-я ден. Вижте аргументацията...
В първата част останах с убеждение, че се отхвърлят по същество обвиненията и тяхната спекулативност. Във втората част са представени препратки от Етичната комисия към членове от Етичен кодекс на преподавателите в СУ. Но препратките звучат доста оспоримо. В третата част е осъдителното решение. Аз го възприемам като е НЕпропорционално...
Накрая има декларации за лоялност на Университета.
Тук, след всичко, лично благодаря на Ректора г-н проф. Анастас Герджиков. Три пъти разговарях с него. Впечатлен съм от високото му интелектуални и професионално равнище. По казуса той прояви лично желание да бъде максимално балансиран...Наясно съм под какъв натиск се е оказал.
Благодаря му за личната му колегиалност. Накрая, искрено благодаря на колегите си от Факултет ФНОИ, по-рано бе ФНПП. Чудесно работихме заедно 22 години. Тук съм преподавал близо 10 дисциплини. Аз продължавам да си върша работата. И да бъда честен към фактите от живота. Младите имат нужда от това - още повече в днешното време.
Бъдете здрави. Приятна Нова 2021 година. Вярвам, че през нея много от примките ще се разхлабят около вратовете и душите ни.
Фактор
Вижте какво написа бившият вече преподавател в Алфа Матер:
Скандалът срещу мен в Софийски университет завърши. На 36-я ден. Вижте аргументацията...
В първата част останах с убеждение, че се отхвърлят по същество обвиненията и тяхната спекулативност. Във втората част са представени препратки от Етичната комисия към членове от Етичен кодекс на преподавателите в СУ. Но препратките звучат доста оспоримо. В третата част е осъдителното решение. Аз го възприемам като е НЕпропорционално...
Накрая има декларации за лоялност на Университета.
Тук, след всичко, лично благодаря на Ректора г-н проф. Анастас Герджиков. Три пъти разговарях с него. Впечатлен съм от високото му интелектуални и професионално равнище. По казуса той прояви лично желание да бъде максимално балансиран...Наясно съм под какъв натиск се е оказал.
Благодаря му за личната му колегиалност. Накрая, искрено благодаря на колегите си от Факултет ФНОИ, по-рано бе ФНПП. Чудесно работихме заедно 22 години. Тук съм преподавал близо 10 дисциплини. Аз продължавам да си върша работата. И да бъда честен към фактите от живота. Младите имат нужда от това - още повече в днешното време.
Бъдете здрави. Приятна Нова 2021 година. Вярвам, че през нея много от примките ще се разхлабят около вратовете и душите ни.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка