13 Юни, 2026

Министър Ангелкова бе отличена със златен приз “Посланик на туризма за 2017 г.“

Министър Ангелкова бе отличена със златен приз “Посланик на туризма за 2017 г.“

На церемонията Ангелкова връчи златен приз на кмета на община Сандански Кирил Котев за най-развиваща се СПА туристическа дестинация

Министърът на туризма Николина Ангелкова бе отличена с награда “Посланик на туризма за 2017 г.“ на церемония в рамките на 35-ото международно изложение „Ваканция и СПА Експо“. Златният приз за министъра на туризма се дава от сп. “Туризъм и отдих”, което за тринадесети пореден път отличава най-изявените постижения в българския туризъм за последните 12 месеца. Грамотата министър Ангелкова получи от главния редактор на сп. “Туризъм и отдих” Димитър Кирекчиев. 

Сърдечно благодаря за наградата, с която ме удостоявате. „Посланик на туризма за 2017 г.“ е високо признание, което аз приемам не само като персонална оценка за моята работа, но и за екипа на Министерството на туризма, каза министър Ангелкова. И допълни, че от създаването си като самостоятелна администрация тя и нейният тим работят последователно, за да докажат, че туризмът заслужено е национален приоритет и е структуроопределящ икономически отрасъл с близо 13% от БВП на страната. 

Добрите резултати от срещата на министрите от ЕС в София „Туризъм и икономически растеж“ също са доказателство за значението на туризма и на международно ниво, каза още министърът. И припомни, че срещата в София бе високо оценена от еврокомисар Елжбиета Биенковска, от генералния секретар на Световната организация по туризъм към ООН Зураб Пололикашвили, от представители на Европейския парламент, на Европейския комитет на регионите, дипломати и официални лица от над 30 държави. Вие награждавате лидерите, допринесли за развитието на туризма в България и аз смятам, че имате много основания да го правите, каза министър Ангелкова. Тя отбеляза, че последните две години са рекордни за цялата история на българския туризъм с близо 8,9 млн. чуждестранни туристи у нас през 2017 г. и повече от 6,6 млрд. лв. приходи от международен туризъм за 11-е месеца на 2017 г. 

На церемонията министър Ангелкова връчи златен приз на кмета на община Сандански Кирил Котев за най-развиваща се СПА туристическа дестинация.
Сподели:
Скокът на цените в Гърция стъписва туристите

Скокът на цените в Гърция стъписва туристите

Потребители в социалните мрежи коментират, че е време да забравим евтините почивки в южната ни съседка

Най-цветното място в България оживява това лято край София

Най-цветното място в България оживява това лято край София

Това лято Хидропарк “Вятърните мелници” ще се превърне в истинска цветна приказка и едно от най-впечатляващите места за разходка, почивка и летни емоции в България.

Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София

Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София

След "Бангаранга" цените на имотите също се изстреляха нагоре, но експерти предупреждават, че тази тенденция може да предизвика обратния ефект

Коментари (0)