27 Май, 2026

Мишел: ЕС ще обсъди отново помощта за Украйна в началото на идната година

Мишел: ЕС ще обсъди отново помощта за Украйна в началото на идната година
Шарл Мишел

"Искам да работя с колегите си през следващите дни"

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел потвърди в петък, че европейските лидери не са успели да се споразумеят за бюджетен план, включващ помощ за Украйна, след възражение от страна на една от страните членки, за която се разбра, че е Унгария.

Мишел заяви, че лидерите на ЕС ще се върнат към въпроса "в началото на следващата година", след като министър-председателят на Унгария Виктор Орбан заяви, че е наложил вето на средствата за Украйна.

"Не искам да навлизам в подробности, защото искам да работя с колегите си през следващите дни, през следващите седмици, за да подготвим срещата на върха, която ще се проведе в началото на следващата година", каза Мишел. /БГНЕС

Сподели:
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

ВСУ са нанесли удар по щаба на Военновъздушните сили на Черноморския флот на Рускита федерация, разположен в окупирания Севастопол. Това съобщава проукраинският Telegram канал „Кримски вятър“. Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.

 Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край 

Коментари (0)