25 Август, 2026

Мистика! Румен Радев имал покана за встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, но не може да отиде

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"По принцип, САЩ и Белият дом не канят чужди гости, такива покани идват от Сената и различни сдружения", каза той

 Президентът Румен Радев имал покана за встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, но не може да отиде, ако се вярва на думите му. 

Не благоволи да обясни с какво точно е толкова зает. 

 

Моите отношения с новото правителство зависят от това как то ще отстоява националния интерес и как ще работи за това българите да имат много по-добри условия за живот, а страната ни – за развитие.

Това заяви президентът Румен Радев, предаде кореспондентът на БГНЕС от Банско. 

„Много скоро ще разберем дали новите мнозинство и опозиция ще се заемат истински с належащите проблеми на обществото, или ще ни занимават със себе си и със своите интимни си отношения. Ако изберат второто, много бързо търпението на хората ще се изчерпа”, каза Радев.

На въпрос на БГНЕС дали ще призове за намаляване на политическата агресия и за по-задълбочен дебат, тъй като 5 години ниски страсти не са ли достатъчни, Радев отговори: „Този призив трябва да го отправите към българския парламент, защото това, което чувам от трибуната на парламента то се пренася и в медиите, то се пренася в обществената среда, в цялостната политическа атмосфера и не говори добре за България“.

Президентът обеща да обнародва промените в Закона за съдебната власт в законоустановения срок. „Вече съм го подписал, така че той ще бъде обнародван“, каза той. 

Радев отказа да коментира назначаването на Ивайло Иванов за началник на кабинета на министъра на вътрешните работи Даниел Митов. 

Държавният глава заяви, че има покана за встъпването в длъжност на американския президент Доналд Тръмп, но не може да отиде. „Имам покана и не искам да спекулирам тук с някакви слухове, но аз самият не мога да отида на това събитие. По принцип, САЩ и Белият дом не канят чужди гости, такива покани идват от Сената и различни сдружения. За нас е важно да развиваме отношенията с нашия стратегически партньор САЩ“, каза Радев и добави, че утре във Вашингтон няма да има представител на българската президентска институция. І БГНЕС

Сподели:
СДС: Ако ГЕРБ издигнат кандидат за президент, ще ги подкрепим

СДС: Ако ГЕРБ издигнат кандидат за президент, ще ги подкрепим

Илия Лазаров е категоричен, че партията няма да даде подкрепата си за Андрей Гюров при никакви обстоятелства, предвид това, че "президентската институция е "застрахователна полица" на държавата в моменти на криза"

Инж. Павел Петров: GPS заглушителят в "Драгалевци" може да е бил част от охраняван кортеж

Инж. Павел Петров: GPS заглушителят в "Драгалевци" може да е бил част от охраняван кортеж

Експертът призова по случая да бъдат изяснени евентуалните връзки между използването на заглушителя и охранявани лица, изрази съмнения, че устройството може да заглушава сигнали от много голямо разстояние, както и да създава проблеми за авиацията

Динамична пътна обстановка в страната - ремонти и нови мерки на АПИ

Динамична пътна обстановка в страната - ремонти и нови мерки на АПИ

Черната статистика по пътищата продължава да се влошава - показва актуална информация на КАТ за последните 24 часа

Коментари (0)