1 Март, 2026

Митрофанова гузна, след седмица се извини на Кирил Петков за обидите към българите

Митрофанова гузна, след седмица се извини на Кирил Петков за обидите към българите

Елеонора Митрофанова

Премиерът е изразил възмущението си да бъде сравнявана признателността към Русия за освобождението ни с братоубийствената война в Украйна

Министър-председателят Кирил Петков покани днес на разговор посланика на Русия в София Елеонора Митрофанова. Българският премиер призова първия руски дипломат да се придържа към общоприетите норми на дипломатическо общуване и изиска от нея да се отнася с нужното уважение и да не използва обидни квалификации към българските институции.

Посланик Митрофанова се извини на министър-председателя.

Министър-председателят изрази и възмущението си, че в официалния си поздрав към страната ни по повод 3 март, руското посолство оприличи войната в Украйна с Освобождението на България, съобщиха от правителствената пресслужба.

“Нашата признателност към руския народ за Освобождението не може да бъде принизявана чрез сравнения с днешната братоубийствена война в Украйна”, подчерта той.

Петков настоя посолството на Руската федерация да не се намесва във вътрешната политика на България, в съответствие с международните конвенции. Министър-председателят приветства декларираното от руския посланик намерение за конструктивен тон оттук нататък.

Той призова за спиране на войната и връщане към диалога. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Това показва колко високо е нивото на готовност и колко ефективни са защитните системи тук (Обединени арабски емирства), коментира във фейсбук Николай Младенов

„Продължаваме Промяната“ включват в изборните си листи лица от протестите

„Продължаваме Промяната“ включват в изборните си листи лица от протестите

По време на най-масовите протести за последните 30 години се появи едно цяло ново поколение на площадите и разпознаваеми личности, които изразиха многократно нетърпимостта си срещу мафията и управленския модел на Борисов и Пеевски, посочват от партията

Сачева: Гюров не е избран, а назначен и отговорността за националната сигурност е на НС

Сачева: Гюров не е избран, а назначен и отговорността за националната сигурност е на НС

Това, което се случва в Близкия изток, е сериозна геополитическа ескалация, но няма причини да се притесняваме от военна заплаха за България. Членството ни в НАТО ни защитава най-много в момента, отбеляза Деница Сачева от ГЕРБ-СДС