30 Април, 2026

Митрофанова с ултиматум към МВнР: Ако не отмените решението за експулсиране, затваряме посолството

Митрофанова с ултиматум към МВнР: Ако не отмените решението за експулсиране, затваряме посолството

Елеонора Митрофанова

"Ако до утре до 12 часа не бъде отменено решението на българското правителство за експулсиране на 70-те руски дипломати, руското посолство у нас ще постави въпроса пред руската държава за закриването на мисията в София".

Такава нота е изпратила посланикът на РФ Елеонора Митрофанова до българското Външно министерство, съобщава Епицентър.бг, позовавайки се на дипломатически източници. 

Те предупреждават, че ако се стигне до такъв развой, това означава война. Освен това те допълват, че дори и по времето на Втората световна война България и Русия не са скъсвали дипломатическите отношения.
Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи