18 Юни, 2026

Мицотакис: Няма да забравим жертвите на турската инвазия в Кипър

Мицотакис: Няма да забравим жертвите на турската инвазия в Кипър

Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис отбеляза в събота 45-годишнината от разделянето на Кипър чрез съобщение в социалните мрежи, пише електронното издание на гръцкия вестник Kathimerini, цитиран от Агенция "Фокус".

„Няма да забравим жертвите на инвазията и саможертвата на кипърския елинизъм“, заяви Мицотакис, като подчерта, че „ние ще бъдем винаги на страната на нашите кипърски братя в борбата за обединение на Кипър“.

В събота се навършиха 45 години от интервенцията на Турция в Кипър, която раздели острова на две – международно признатата Република Кипър и подкрепяната само от Анкара Турска Република Северен Кипър
Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)