Арх. Георги Янев
Камбаните се бият за утринна молитва рано, преди изгрев и душата и сърцето трябва да са чисти. Камбаните не са знамена. Знамената се вдигат по време на битка или парад. Който ги развява безсмислено, определено е безумен, и който бие камбаната без да вярва е повече от грешен или луд. Липсата, без наличие на мисъл, вече говори за веене на знамена и тълпа.
Полюцията не е политика и обратното. Политиката има, само интереси, опаковани в копюри – вече е научно и нагледно доказано в Територията България. И дори се веят знамена, във възхвала на свалени или непаднали идоли - изходът не е в тази посока.
Лошoто e, че червените знамена още плющят над главите ни, а петолъчката от бившия партиен дом, вече на гръб я качваме. И може би ще трябва да ковем още, в бригадирско движение – новонаправено. Мъка преживяна…, дано спасим децата си. Дано Господ помогне.
Говедата не гледат телета,
ала се опитват да ни направят на говеда, създавайки безумна тълпа, облечена в скодоумие и дрехи втора употреба. Т.е. перфектната свинщина, ала без кочина, а с пълната направена и завършена стадност на обявили се пастири, веещи знамена в цвят даже дразнещ и големите бикове, или биволи. Това, вече е бягство от разума. А защо ние трябва да бягаме?
С метала от камбаните не се правят петолъчки, те не звънят и не светят. Обаче отново започнаха да ги леят, влече ги явно, не виждат друго.
Мисълта и речта вече са скопени, а ръцете са в окови. За да не може словото да говори само, и ръката да вае красота. Картините говорят повече от Създателите си. Ала понякога плачат, дори и Иконите.
Обречени сме на самотата да бъдем свободни в мисълта и в правото да мечтаем, Свободни. И спасени, за да чуем камбаните.
Още от Лачени цървули
Докато Анкара играе шах, България просто мести пешките си
Сделките в Черно море с Turkish Petroleum и засекретеният договор с „Боташ“ поставят все повече въпроси за стратегическите интереси на България и способността на Румен Радев да ги отстоява
Социалистическа казарма упражнява властта
Колегите на Радев наистина не са цвете за мирисане, но не миришат ли на хунта под егидата на Путин?
Какво толкова стори Иван Костов, че толкова много хора толкова дълго време толкова силно го ненавиждат?
Мургавият мавър пусна влака, наречен България, по релси, отвеждащи в Европа, в цивилизования свят, смени собствеността върху средствата за производство, приватизира голяма част от родните предприятия, замени социализма с капитализъм!