България
Момчил Дойчев: Путин замести ключовите олигарси-милиардери Медведев и Чайка с други корумпирани чиновници
Това е характерно за посткомунистическата неототалитарна диктатура
"Путин замести двама ключови олигарси-милиардери Медведев и Чайка с други двама корумпирани чиновници, но по-бедни - засега", написа във Фейсбук страницата си политологът доц. Момчил Дойчев по повод радикалните промени, които руският президент направи в правителството миналата седмица и свали целия кабинет.
"Това е характерно за посткомунистическата неототалитарна диктатура, така, както бе характерно за поведението на главатарите на партийната номенклатура по време на комунистическата диктатура. Просто старата криминална комунистическа система леко се префасонира , но си остана по същество същата - лицемерието само е заменено с цинизъм".
Още от България
България изтегли нов заем от международните финансови пазари - сумата е 2,5 млрд. евро
"Обемът на емисиите с падежи през 2032 г. и 2038 г. беше увеличен с по 1 млрд. евро, а този на емисията с падеж през 2045 г. с 500 млн. евро"
Пулев: От „Литаско“ сами потърсиха правителството, за да вдигнат запора от сметките на „Лукойл“
Пулев: „Литаско“ сам потърси правителството, за да вдигне запора от сметките на „Лукойл“
Радев и Зеленски отново обсъдиха енергетиката: след АЕЦ „Белене“ – сега и доставки на природен газ
Поредната среща между двамата лидери поставя отново на дневен ред енергийното сътрудничество, но поражда въпроси за последователността на българската политика