„Най-новите ракети на Иран стигат до Сърбия и Албания”
„181 са ракетите, изстреляни от Иран към Израел. Въпросът е не дали ще отговори Нетаняху, а кога и как. Ще има отговор. Той ще бъде неочакван, асиметричен, но незабавен.”
Това заяви доц. Момчил Дойчев, съпредседател на Атлантическия съвет на България, в ефира на NOVA NEWS.
Според него Израел няма да отговори толкова силно на атаката.
„Най-новите ракети на Иран стигат до Сърбия и Албания”, обясни Дойчев.
САЩ имат три самолетоносача и могат да подпомагат Израел с нови балистични ракети, каза още той.
"Западната цивилизация оказва умерена подкрепа на Израел. При постепенно решаване на проблема до река Литани в Ливан, с обикновена операция, и ако затихне това напрежение на границата в Газа, конфликтът може да се затвори в определени рамки." - допълни Дойчев.
Още от България
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце
Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС