2 Юли, 2026

Москва обвини Израел в умишлен удар срещу екип на пропагандисткия канал RT в Ливан

Мария Захарова, снимка: EPA/BGNES

Израелската армия съобщи, че екипът е работил в район, за който е било издадено предупреждение за евакуация

Русия обвини Израел, че целенасочено е атакувал телевизионен екип на държавната руска медия RT в Южен Ливан, при което били ранени репортер и оператор.

„Екипът беше ясно обозначен с надпис „преса“ и разполагаше единствено с камери и микрофони... Всички тези обстоятелства показват, че атаката срещу журналистите е била умишлена и целенасочена“, твърди говорителят на руското външно министерство Мария Захарова, цитирана от БГНЕС.

Израелската армия съобщи, че екипът е работил в район, за който е било издадено предупреждение за евакуация, като подчерта, че „никога не е и няма да атакува умишлено журналисти“. 

Припомняме, медията RT, която е пропаганден рупор на Кремъл и източник на фалшиви новини, затова нейното излъчването и разпространение е забранено в ЕС.

Сподели:
ВСУ удари право в целта: Дронове „унищожиха“ една от най-големите рафинерии в Русия

ВСУ удари право в целта: Дронове „унищожиха“ една от най-големите рафинерии в Русия

След серия от експлозии, в една от най-големите петролни рафинерии на Лукойл в Русия избухна мащабен пожар, а тя се счита за един от ключовите производители на бензин и дизелово гориво, което се използва, по-специално, за задоволяване на нуждите на руската армия

Кая Калас с нов пакет санкции срещу Русия след смъртоносните удари по Киев

Кая Калас с нов пакет санкции срещу Русия след смъртоносните удари по Киев

„Продължаваме да увеличаваме цената, плащана от Русия, докато не разбере, че не може да спечели“, написа върховният представител на Европейския съюз по външната политика и сигурността в социалната мрежа Х

Откриха мъртъв руски актьор при мистериозни обстоятелства

Откриха мъртъв руски актьор при мистериозни обстоятелства

Тялото на Александър Високовски, известен от култови руски сериал "Бригада", е било намерено в река Ока в Подмосковието, официалните власти определят трагедията като нещастен случай

Коментари (0)