Москва се отметна: Среща между Путин и Зеленски не е от голяма полза, ако не е подготвена внимателно
Среща между президентите на Русия и Украйна Владимир Путин и Владимир Зеленски без внимателната й подготовка не би била от голяма полза. Това заявиа говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, предава TACC. По думите му, към момента Москва е фокусирана върху въпроси, свързани с подготовката на срещата на върха в нормандски формат.
„Самият Путин заяви, че никога не отказва подобни срещи, но вярва, че провеждането на такава само заради самата идея ще донесе малка полза, тя трябва да е добре подготвена", подчерта представителят на Кремъл.
„Все още има много големи резерви. В момента всички се фокусираме върху подготовката за процесите в нормандския формат. За това, разбира се, трябва да се изпълнят всички задължения, които страните поеха в Минск", добави Песков.
Той коментира предложението на бившия президент на Казахстан Нурсултан Назарбаев да помогне за организирането на среща на лидерите на Русия и Украйна в родината му. Песков заяви, че Москва „традиционно е благодарна на Назарбаев и високо оценява усилията на казахстанските колеги по отношение на установяването на руско-украинските отношения".
„Президентът Путин е привърженик на реанимацията на тези отношения, връщането им към нормалното, но в същото време е невъзможно да се направи това без реципрочност от страна на Киев", каза Песков.
Още от Свят
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция
Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи
Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)
"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“
ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС
Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави