МВнР: България потвърди подкрепата си за суверенитета на Украйна и възстановяването ѝ след войната
Министър Нейнски подчерта значението на международната отчетност за нарушенията на международното право като ключов елемент от всеки устойчив мирен процес
Mинистърът на външните работи на Република България Надежда Нейнски взе участие в неформална среща на външните министри на държавите-членки на Европейския съюз, проведена с участието на украинското ръководство, съобщиха от МВнР.
В рамките на форума беше потвърдена последователната подкрепа на България за суверенитета, независимостта и териториалната цялост на Украйна, както и ангажиментът за постигане на справедлив и траен мир.
Министър Нейнски подчерта значението на международната отчетност за нарушенията на международното право като ключов елемент от всеки устойчив мирен процес.
В хода на дискусиите първите дипломати на ЕС откроиха необходимостта от продължаване на международната подкрепа за устойчивостта и възстановяването на Украйна, с акцент върху реинтеграцията на ветераните като ключов елемент за следвоенното възстановяване.
България подчерта и нуждата от запазване на фокуса върху Украйна в контекста на текущите глобални предизвикателства и потвърди готовността си да продължи да допринася, включително и в контекста на усилията на ЕС и НАТО, за подкрепа на страната.
Още от България
Безмер очаква американските самолети, според местни жители те вече са пристигнали
След бурните протести и събирането на подписи срещу разполагането на американските самолети на летището, днес в Безмер е спокойно.
Службите за сигурност пред Радев: Засилена е охраната на летище „Безмер“ и на въздушното пространство на страната
Няма директна заплаха за сигурността на България, твърдят от спецслужбите
Галя Дичева: Ако сме царство, България ще има задълго стабилна институция
"Ние сме били царство България, не монархия. И това е уникална титла - не цар на България, а на българите. Сега прави впечатление, че партиите, които се сменят, като че ли се стремят към една друга монархия – всеки иска цялата власт и цялото управление."