27 Август, 2026

МВнР: Хутите се отнасят добре към отвлечените български моряци

МВнР: Хутите се отнасят добре към отвлечените български моряци


Българската страна в лицето на Министерство на външните работи и българските задгранични дипломатически представителства, в координация с други европейски и международни структури, полага ежедневни усилия за разрешаването на казуса с отвлечените наши сънародници на кораба Galaxy Leader. Това коментираха от МВнР след запитване на bTV.

По последни данни нашите сънародници са в добро физическо и психическо състояние и към тях се отнасят добре.

МВнР съдейства за контакти на задържаните с роднините им. Към момента няма информация за освободени членове на екипажа.

“Загрижеността и усилията, положени от българската страна с всички законово регламентирани средства ще продължават, с цел завръщане в България на нашите сънародници”, посочват от външно министерстви.

Товарният кораб, частично собственост на израелски бизнесмен, беше отвлечен от йеменските хути в Червено море на 18 ноември, миналата година. Той е отдаден под наем от британска компания на японска компания.

Сред 25-членния екипаж на борда на кораба има различни националности - украинци, българи, филипинци и мексиканци, но не и израелци. 
Сподели:
Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени

Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени

С промяната в закона българското законодателство се привежда в съответствие с европейското по отношение подобряването на баланса между половете сред директорите на дружества, регистрирани на фондовата борса

ПП внася законопроект за по-евтина и бърза таксиметрова услуга

ПП внася законопроект за по-евтина и бърза таксиметрова услуга

Законопроектът предвижда такситата да се движат по бус лентите, но само когато превозват пътници. "Крайно време е София да стане европейски град", каза Василев.

ДБ: Случаят в Драгалевци е показателен за срастване на мафията с държавата

ДБ: Случаят в Драгалевци е показателен за срастване на мафията с държавата

От коалицията ще поискат Народното събрание да обсъди още другата седмица техните предложения срещу високите продуктовите такси, които, според ДБ, обслужват мрежите на Таки

Коментари (0)