26 Август, 2026

МВнР: Няма данни за насилствена смърт на българката в Индия

МВнР: Няма данни за насилствена смърт на българката в Индия

46-годишната жена е била открита в безсъзнание

Към момента няма данни за насилствена смърт при случая с починалата българка в Индия, съобщи Дарик с позоваване на Министерството на външните работи (МВнР).

В МВнР има постъпила информация от посолството на  България в Индия относно починала българска гражданка, потвърдиха от ведомството. Посолството ни в Делхи продължава да поддържа контакт с компетентните по случая индийски власти до изясняване на причините довели до смъртта на нашата сънародничка, съобщават още от МВнР. 

Припомняме, че на първи август Софийската градска прокуратура (СГП) се самосезира по медийни публикации за починала от неестествена смърт българска гражданка в Индия.

Според информацията 46-годишната жена е била открита в безсъзнание около 07:00 ч. на 30 юли 2023 г. в Бихарската школа по йога в индийския град Мунгер. Откарана е в частна болница, където лекарите са обявили смъртта ѝ.

Незабавно е образувана прокурорска преписка и е разпределена на наблюдаващ прокурор на принципа на случайния подбор. Наблюдаващият прокурор е разпоредил проверка за установяване на допълнителна информация и конкретизиране на първоначалната такава. След извършване на проверката ще се прецени дали са налице достатъчно данни за образуване на досъдебно производство.  
Сподели:
Ивайло Мирчев: Новите управляващи вкарват несигурност и непредвидимост на всички нива в държавата

Ивайло Мирчев: Новите управляващи вкарват несигурност и непредвидимост на всички нива в държавата

Депутатът смята, че "Прогресивна България" няма намерение да се бори с олигархията, а символ на външната й политика е един "празен стол"

Водите на Дунава спаднаха с цели 7 см. за денонощие край Свищов

Водите на Дунава спаднаха с цели 7 см. за денонощие край Свищов

Измерването показа 75 см под условната нула, като рекордьор в това отношение остава Русе с -124 см.

Демократична България: Кабинетът "Радев" обеща нормалност, а произведе несигурност

Демократична България: Кабинетът "Радев" обеща нормалност, а произведе несигурност

След 100 дни управление България е изправена пред повече дълг, риск от нови данъци, институционална непредвидимост и несигурност, отслабено влияние в Европа

Коментари (0)