6 Февруари, 2026

МВнР: Няма изненади, действията на Русия бяха очаквани

МВнР: Няма изненади, действията на Русия бяха очаквани

Министерство на външните работи потвърждава отзоваването на един служител на българското посолство в Москва. Това е очакван реципрочен акт от страна на Руската федерация, заявиха за БГНЕС от МВнР.

Дипломатът ни следва да напусне територията на Руската федерация до 72 часа.

Припомняме, че по-рано днес руското външно министерство съобщи, че извънредният и пълномощен посланик на Република България в Руската федерация Атанас Кръстин е бил извикан в руското външно министерство, където му е връчена нота от министерството, с която служител на българското посолство в Москва е обявен за персона нон грата. „Тази мярка е в отговор на немотивираното решение, взето през април от българската страна, да обяви дипломат от руското посолство в София за персона нон грата“.

Русия гони български дипломат като ответна мярка

Минути по-късно дойде и информацията, че Москва реагира и на действията на Румъния, като обяви 10 служители на посолството на страната в Русия за персона нон грата.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения