15 Януари, 2026

МВР издирва Пепи Еврото у нас и в 8 други държави

МВР издирва Пепи Еврото у нас и в 8 други държави

Снимка: архив

„Извършени са множество издирвателни дейности, проверени са адреси, за които има данни, че той живее, както и фирми в София и Враца"

МВР издирва Петьо Петров-Еврото в 8 държави, в София и Враца. Това стана ясно по време на днешното изслушване на МВР и службите в Народното събрание. По настояване на групата на ПП-ДБ в пленарната зала дойдоха председателят на ДАНС, заместник-вътрешният министър, заместник-шефът на ГДБОП и директорът на ГД „Национална полиция”. Поводът - твърденията на общността „Българските елфи”, че е локализирала телефона на Петров, предаде Нова ТВ.

Изслушването се превърна в нов повод за остър тон между партиите. „Възраждане”, ГЕРБ и ДПС-Ново начало го определиха като безсмислено, а от ПП-ДБ заподозряха зависимости в силовите структури. 

„Извършени са множество издирвателни дейности, проверени са адреси, за които има данни, че той живее, както и фирми в София и Враца. Изискани са данни от мобилните оператори. Отправени са и запитвания от партньорските служби за страни, в които има данни, че е бил.” - заяви заместник-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов.

„Българските служби не знаят къде е Пепи Еврото. Не знаете как точно влиза този човек в България.” - каза депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев. „Вие стоите тук и не мъцвате, защото сте под контрола на Делян Пеевски”, обърна се той към представителите на службите.

„За пореден път разбирам, че от ПП-ДБ не правят разлика между оперативно-издирвателни и контраиздирвателни действия. Изслушване, което загуби ценно време от парламентарния ден. То е мощна атака срещу МВР и службите.” - посочи депутатът от ДПС-Ново начало Калин Стоянов.

Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.