26 Юни, 2026

МВР: Не е истина, че се искат оставки от работещите по „Петрохан“ и „Околчица“

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Това казаха от пресцентъра на МВР, като уточниха, че съобщението е във връзка с отправени от медии въпроси 

Твърдения за искане на оставки на работещите по досъдебните производства по случаите „Петрохан“ и „Околчица“ не отговарят на истината. Това казаха от пресцентъра на МВР, като уточниха, че съобщението е във връзка с отправени от медии въпроси. 

Още в първото си изявление след встъпването в длъжност служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев заяви, че приоритетно ще бъде направен преглед на работата на служителите на МВР по случаите „Петрохан“ и „Околчица“, посочиха от вътрешното министерство и добавиха, че на следващ етап може да се формулират изводи и оценки за конкретните действия, пише БТА.

След като пое поста от Даниел Митов, пред журналисти Дечев каза, че двамата са разговаряли по различни важни въпроси, включително и за трагедията на Петрохан и под Околчица.

Ще направим преглед на нашите служители по случаите в хижа „Петрохан“ и „Околчица“. Ако има възможност, ще съдействаме за разкриване на обективната истина. Готови сме да помагаме, ако се наложи, и с чуждестранна експертиза, посочи служебният вътрешен министър. Той обърна внимание, че МВР няма последната дума по тези два случая, които, според него, е много вероятно да са един. Последната дума е на прокуратурата. Има две висящи дела, по които има наблюдаващи прокурори, които седят какво се случва с разследването, каза също Дечев.

 

 

 

Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)