МВР разпространи актуална снимка на Росен Ангелов и предупреди да се избягва контакт с него
Издирваният е изключително опасен
МВР разпространи актуална снимка на обявения за общо-държавно издирване Росен Ангелов. Хората, които го разпознават на актуалната снимка и имат информация за местонахождението му, могат да подават сигнали на тел. 112 или в най-близкото поделение на МВР при гарантирана анонимност. От МВР предупреждават, ако граждани забележат лицето, да не влизат в диалог и контакт с него, защото той е изключително опасен, а веднага да сигнализират на полицията.
Според профила му от затвора той е хитър, лукав, прикрит, със завишено самочувствие, конфликтен, интригант, бързо адаптивен, упорит, високо интелигентен.
Според затворническите власти той се опитва да прави добро впечатление, но възприема и най-малкият неуспех като разстойващ. Прякорът му е Горския човек. Като извършител той е действал сам и не е имал съучастници. Той се придвижва през гора и през планини, като взема всички мерки, за да не бъде установен и задържан.
По думите на главния секретар на МВР издирваният Росен Ангелов е изключително опасен и въоръжен. Росен Ангелов има преднина, тъй като убийството е извършено на 31 декември през нощта, а е открито на 2-ри януари, като е взел всички мерки да се укрие. Мотивът за убийството е личен. Той е имал връзка с една от жертвите - Кети Кюхова. Майката на убитата Кети е била наясно с тази връзка.
По думите на гл. секретар на МВР лицето Росен Ангелов е с особен характер и ставал раздразнителен, когато е отхвърлен. Според властите Кети е била първата жертва, след това е убито семейството в къщата. Кети най-вероятно е превозена с автомобила и тялото и е било захвърлено. Убийството е извършено с едно оръжие. Ангелов е направил опит да заличава следите на местопрестъплението, събирал е гилзите от оръжието и е размествал телата на жертвите. Росен Ангелов е убил всички в къщата, включително кучето, като я е претърсил изцяло и е използвал ритници, за да разбива вратите.
Ангелов не може да напусне страната защото няма документи за самоличност.
Още от Закон и ред
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор
Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел
Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото