2 Юли, 2026

МВР с мащабни акции в Бургаско срещу гонки и опасно шофиране

Снимка: МВР

Акцията на полицията в Бургаско започна още през нощта. 10 места в областта са набелязани като потенциално опасни, където се организират нерегламентирани състезания или дрифтове.

МВР започна засилени мерки срещу незаконните автомобилни гонки и опасното шофиране по пътищата. След акциите на полицията в Пловдив и Пазарджик, такава се провежда и на територията на Бургаска област.

Акцията на полицията в Бургаско започна още през нощта, съобщи Българската национална телевизия. До момента са проверени общо 102 души и 89 автомобила, като са съставени 45 фиша, най-вече за нередовни документи. Проверява се и нерегламентираното шофиране, включително гонки и дрифтове.

Общо 10 места в Бургаска област са набелязани като потенциално опасни, където се организират нерегламентирани състезания или дрифтове. От началото на годината Бургаската полиция е съставила общо 16 акта именно за дрифтове.

В рамките на операцията е използван и дрон за наблюдение на полицията, тъй като честа практика преди организиране на нерегламентирани състезания е предварително да се проверява дали на място има полицейско присъствие. Затова е извършено и въздушно наблюдение.

През нощта не са установени нито нерегламентирани състезания, нито дрифтове, но са отчетени значителни нарушения от страна на водачи на моторни превозни средства.

Акцията ще продължи и в други градове в страната.

Сподели:
Димитър Радев: Проектобюджетът е негативен сигнал за устойчивостта на публичните финанси

Димитър Радев: Проектобюджетът е негативен сигнал за устойчивостта на публичните финанси

Според управителя на БНБ, процесът по приемането на еврото е преминал плавно и оценката е "заслужено положителна". Негативната тенденция в българската фискална политика се натрупва от няколко правителства след 2020 година, а проектобюджетът в сегашния си вид по-скоро показва нейното задълбочаване, казва той.

ДБ и "Възраждане" в един глас: Оставка на Десислава Атанасова!

ДБ и "Възраждане" в един глас: Оставка на Десислава Атанасова!

Причината е новината, че конституционната съдийка е пътувала заедно с лидера на ДПС Делян Пеевски до Дубай

Демерджиев чака информация от Дубай, Гърция и Турция за полети на Пеевски

Демерджиев чака информация от Дубай, Гърция и Турция за полети на Пеевски

За 8 години Делян Пеевски е летял 227 пъти от София, 181 са чартърните полети

Коментари (0)