17 Юли, 2026

МВР: Трима от петимата роми, задържани за безпорядъците в Гълъбово, са осъждани

МВР: Трима от петимата роми, задържани за безпорядъците в Гълъбово, са осъждани

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325, ал.1 от НК.

Трима от петимата роми, задържани за безпорядъците и неподчинението на силите на реда в Гълъбово вчера, са осъждани, съобщи МВР. 

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325, ал.1 от НК. Предстои материалите да бъдат докладвани в прокуратурата. 

Вчера към 14.24 часа е получен сигнал за силна музика, идваща от махала в град Гълъбово. Пристигналият полицейски екип установил на място пияна компания, а звуците идвали от инсталирана подвижна тонколона.

При последвало полицейско разпореждане за спиране на музиката и представяне на документи за самоличност, събралите се не само отказали категорично, но и започнали да се държат агресивно и арогантно – хвърляли камъни и се заканвали. На място били изпратени допълнително сили на реда, вкл. и жандармерия от Пловдив.
Сподели:
НОИ: Близо 97% от работещите се осигуряват на минимална работна заплата

НОИ: Близо 97% от работещите се осигуряват на минимална работна заплата

Тези данни обяви управителят на НОИ Весела Караиванова пред депутатите от бюджетната комисия при вчерашното разискване на план сметката на Държавното обществено осигуряване за тази година

Пламен Тончев призова депутатите да запазят Комисията по досиетата

Пламен Тончев призова депутатите да запазят Комисията по досиетата

Единственият кандидат за председател на ДАНС се обяви категорично против закриването на структурата и призова парламентът да отхвърли предложението на кабинета

ЕК: България е без напредък в реформата на ВСС и неефективна в борбата с корупцията по високите етажи

ЕК: България е без напредък в реформата на ВСС и неефективна в борбата с корупцията по високите етажи

Остават индикации за политическо и икономическо влияние върху медиите, макар че ЕК отчита продължаването на законодателните реформи за справяне с оставащите недостатъци по отношение на прилагането на задълженията за разкриване на собствеността им

Коментари (0)