24 Ноември, 2024

N-TV: Предизборна кампания в САЩ е най-странната в историята! Тръмп не е Рейгън, нито Обама

N-TV: Предизборна кампания в САЩ е най-странната в историята! Тръмп не е Рейгън, нито Обама

На фона на пандемията от коронавируса, протестите срещу расизма, икономическата криза, карантината и националната гвардия по улиците на американските градове, в 8 щата на САЩ днес се възобновяват първичните избори, информира германският телевизионен канал N-TV, цитиран от "Фокус".

Както отбелязва медията, настоящата предизборна кампания в САЩ е най-странната в историята. И не защото победителите в първичните избори вече са известни: странното е, че тази предизборна кампания не е основната тема на деня, но в същото време решава всичко и не на последно място - въпросът как най-богатата и силна държава в света ще се справи с протестите и пандемията.

Искат ли избирателите президент, който има съпричастност и споделя страховете и тревогите на чернокожите? Според N-TV съпричастността е силна точка на Джо Байдън и от своя страна почти отсъства при Доналд Тръмп, който настоява за потушаване на протестите със сила. В същото време изданието отбелязва, че ако погромите и грабежите в американските градове продължат и надделеят над мирните демонстрации, тогава стратегията на Тръмп може да проработи: изплашените граждани ще търсят защита в обещанията на президента да постави нещата в ред.

Що се отнася до последствията от пандемията за шансовете на Тръмп, демократите на първо място обръщат внимание на броя на безработните, който вече е достигнал 40 милиона души. Така козът на козовете, който се състоеше в ниското ниво на безработица, беше избит, отбелязва изданието. Според икономиста Джейсън Фурман обаче икономическата криза може да не разклати толкова много позицията на действащия президент, тъй като рязкото падане вероятно ще бъде последвано от незабавно възстановяване. Според Фурман, в крайна сметка е възможно Тръмп да може да се похвали, че е създал рекорден брой работни места за един месец.

N-TV резюмира, че ако избирателите се двоумят между положението в конкретния момент и общата тенденция то те, като правило, правят избор в полза на действащия президент. Пример за това са изборите на Роналд Рейгън през 1984 г. и Барак Обама през 2012 г., които се случиха въпреки увеличената безработица. Тръмп обаче не е нито Рейгън, нито Обама, отбелязва изданието.
Сподели:

Украйна разработва няколко нови балистични ракети

Министърът на отбраната Рустем Умеров по-рано заяви, че към края на 2024 година или през 2025 година ще има информация за „мащабна ракетна програма“

През ноември Русия отбелязва рекордни загуби на жива сила и техника

Руската тактика вероятно ще продължи да води до големи загуби в бъдеще

Подробни планове на британски затвори изтекоха в "тъмната мрежа"

Има опасения, че ще бъдат използвани за контрабанда на наркотици и оръжия или за организиране на бягства