По думите на единия източник, заповедта гласи военните да напуснат базата до тази вечер.
На част от персонала в американската военна база „Ал Удейд“ в Катар е било наредено да я напусне.
Това съобщи АФП с позоваване на два дипломатически източника, след като Вашингтон заплаши с ответни действия във връзка с потушаването на протестите в Иран от страна на правителството.
По думите на единия източник, пожелал анонимност поради чувствителния характер на темата, от определен брой служители е било поискано да напуснат базата до сряда вечерта (14 януари). Вторият източник потвърди информацията, също при условие за анонимност. /БГНЕС
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност