След като изразят недоволството си пред Министерството на здравеопазването, протестиращите ще се отправят на шествие по бул. "Цар Освободител" до Орлов мост.
Национален протест на младите лекари, сестрите и медицинските специалисти "Бъдеще в България" се провежда пред сградата ми Министерството на здравеопазването - този акцията е под наслов "Стига лъжи!".
Демонстрантите са категорични, че е проявено търпение към институциите и хората, от които зависят решенията на техните проблеми, но то вече се изчерпа, тъй като половин година след началото на протестите резултат няма.
Младите медици настояват за реални действия и то веднага, като обвиняват управляващите в "празни обещания, мотаене, фиктивни промени и прехвърляне на топката". Те призовават гражданите да подкрепят протеста им, защото се борят за бъдещето на България, за всеки един пациент и неговото благополучие.
След като изразят недоволството си пред Министерството на здравеопазването, протестиращите ще се отправят на шествие по бул. "Цар Освободител" до Орлов мост.
Милен Велинов е студент по медицина в четвърти курс. „На пореден протест сме, защото протестите започнаха преди 6 месеца и оттогава само ни се хвърля прах в очите, дават ни се обещания, всъщност, казват, че може да се осъществят някакви промени, но такива не се осъществяват и ние се чувстваме излъгани и подведени“, коментира той.
Студентът по медицина припомни още веднъж исканията на протестиращите – по-добро възнаграждение, по-добри условия на труд и цялостно уважение в сферата на здравеопазването към всички медицински специалисти. /БГНЕС
Още от България
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети