16 Януари, 2026

Над 100 души вече са кандидатствали за "Най-добър млад шофьор"

Над 100 души вече са кандидатствали за "Най-добър млад шофьор"

Изкушаващата награда е една година безплатно шофиране на новото Renault Captur

Над 120 души са се включили в конкурса на СБА за "Най-млад добър млад шофьор" в рамките на първия ден от кампанията. Това съобщи пред БНТ Ивайло Търпанов от съюза.

Първият кръг ще продължи до 27 април, като дотогава всеки участник трябва да реши тест, публикуван на интернет страницата на събитието. Чрез него ще се проверят теоретичната подготовка на участниците.

В кампанията на СБА могат да се включат всички български шофьори между 18 и 26 години, които имат до 5 години стаж зад волана.

Състезанието се провежда в периода 5 февруари – 12 май и в него могат да вземат участие всички български шофьори между 18 и 26 години, които имат до 5 години стаж зад волана.

В момента в България има близо 220 000 шофьори в тази възрастова група. За съжаление статистиката показва, че някои от тях участват във всеки трети инцидент на пътя. 

За най-добрият млад шофьор на България е предвидена изкушаваща награда – една година безплатно шофиране на новото Renault Captur, предоставено от представителството на марката в България. За справилите се най-добре, разбира се, ще има още много награди.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес