11 Февруари, 2026

​Над 100 обществени поръчки за армията отиват в прокуратурата

​Над 100 обществени поръчки за армията отиват в прокуратурата

Над 100 обществени поръчки в отбраната отиват в Прокуратурата заради нередности. Това стана ясно от изявлението на служебния военен министър Стефан Янев.

Докладът за обществените поръчки е завършен и изпратен на прокуратурата и на служебния премиер Огнян Герджиков. "Открити са недобри практики", посочи лаконично Янев, без да уточнява какви са и при кои поръчки. Той обеща след около седмица да съобщи подробности.

Докладът е част от ревизията на служебния министър върху дейността на предходното ръководство на министерството, която все още продължава.

Сподели:

Коментари (0)

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от  хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Това се разбра при изслушване в парламента, където и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев отговори, че се води разследване, без да назовава конкретни длъжностни лица

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Оставката идва само няколко дни, след като депутатите приеха на второ четене за нейното закриване

Утре в 10.00 часа Йотова  ще  възложи на Андрей Гюров да състави служебно правителство

Утре в 10.00 часа Йотова ще възложи на Андрей Гюров да състави служебно правителство

Той бе един от петимата кандидати от така наречената „Домова книга“, които след срещите с президента се съгласиха да станат служебни премиери