21 Февруари, 2026

Над 46 кг хероин и 13 кг амфетамини са иззети при специализирана операция

Над 46 кг хероин и 13 кг амфетамини са иззети при специализирана операция

Проведена е на териториите на Хасково и Благоевград, под ръководството на прокуратурата

Над 46 кг хероин и 13 кг амфетамини са иззети при специализирана операция, проведена на териториите на  Хасково и Благоевград, под ръководството на прокуратурата. Подробности за проведеното разследване съобщиха днес на брифинг  окръжният прокурор Иван Стоянов и директорите на двете областни дирекции – ст. комисар Ангел Цанков и ст.комисар Николай Хаджиев.

Спеакцията е осъществена вчера по обяд на територията на Хасково след оперативна информация, подадена от криминалисти на ОДМВР-Благоевград - след няколко месечно разследване, те стигнали до данни за наличието на наркотика в Хасково.  В хода на предприетите под ръководството на прокуратурата действия е проверена  гаражна клетка в жилищния квартал „Орфей“. На място са установени двама мъже -  на 46г. и 47г., както и  пакети с кафяво прахообразно вещество с тегло 46,520 кг. В рамките на разследването е установено, че високорисковата дрога е била пренесена от Турция през ГКПП „Капитан Андреево“ с карго камион на фирма, укрита в 10 топа плат. Стойността му по цени на съдебната система е за над 5,5 млн.лева, съобщават от МВР. По думите на ст. Комисар Цанков,  двамата задържани са създали условия за придобиване и пренасяне на хероина до България и до последващото му разпространение.
Сподели:

Коментари (0)

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Според нея президентът търси бъдещи партньори за периода след изборите, тъй като няма да разполага с достатъчно парламентарна тежест, за да бъде първа политическа сила

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

"На Националния съвет бяха изразени притесненията от присъствието на военна авиация на летището", заяви той

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката във връзка с усложнената метеорологична обстановка и прогнозираните от НИМХ значителни валежи от дъжд и сняг