30 Април, 2026

Над 1,5 тона канабис откриха у нас само за ден, унищожиха го незабавно

Над 1,5 тона канабис откриха у нас само за ден, унищожиха го незабавно

Снимка: ОДМВР-Благоевград

От Областна дирекция на МВР - Благоевград съобщават, че около 890 от растенията, с общо тегло около 1 725 килограма, са били засадени в две обособени ниви в гориста местност в землището на с. Бельово, общ. Сандански

951 канабисови растения с общо тегло около 1 795 килограма откриха и унищожиха от полицейски служители на Областна дирекция на МВР (ОДМВР) - Благоевград само за ден

Количествата са открити при проведени на 12.08.2025 г. съвместни действия на криминалисти при ОДМВР-Благоевград и екипи на Главна дирекция „Национална полиция“ и Специализиран отряд за въздушно наблюдение при Главна дирекция „Гранична полиция“

От ОДМВР-Благоевград казват, че около 890 от растенията, с общо тегло около 1 725 килограма, са били засадени в две обособени ниви в гориста местност в землището на с. Бельово, общ. Сандански.

Оказва се също, че 61 от забранените растения, чието общо тегло е 70 килограма – са намерени в обособена нива в землището на с. Чурилово, общ. Петрич.

След направен полеви тест растенията са реагирали положително на канабис и са унищожени на място в присъствието на комисия.

По случаите са образувани досъдебни производства. Работата продължава.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт