Надежда Йорданова: Първо трябва да изпълним дълга си към Украйна и тогава да изслушаме Зеленски
"От "Демократична България" сме изразявали мнение, че украинският президент трябва да бъде изслушан в парламента. Въпросът е кога е най-удачният момент за това. Страната ни има неизпълнен дълг към Украйна с отказа за изпращане на оръжие. Може би е по-добре първо да си свършим работата". Това заяви пред БНТ бившият правосъден министър от ДБ Надежда Йорданова. Припомняме, че днес то коалицията ГЕРБ-СДС внесоха в деловодството на Народното събрание заявление да бъде изслушан Володимир Зеленски чрез видеовръзка в първия пленарен ден.
"48-ото Народно събрание трябва да направи всичко разумно възможно да има редовен кабинет, но не на всяка цена, а кабинетът да е основан на принципи", каза още Йорданова и допълни, че днешният разговор между партиите относно поканите за посланиците на Русия и Беларус е бил по-задълбочен и консенсусен. "Днес стана ясно, че има отговорно отношение и желание на парламентарните групи тържеството заседание да бъде достойно и да не го превръщаме в обект за фойерверки и пиар изпълнения, а действително да свършим работа по същество. Надявам се това да е добър знак, че за сериозните проблеми, които имаме да решаваме, това ще бъде пътят", допълни бившият правосъден министър. Йорданова е категорична, че от ДБ няма да подкрепят правителство с мандат на ГЕРБ и СДС.
Още от България
Трагедията в Струма: Табелите със забрана за къпане все изчезват, те не спират къпещите се
Тридневен траур е обявен в община Дупница след трагедията край село Пастух, при която се удавиха две деца на 8 и на 11 години, заедно с техните баба и дядо
Софийския университет с нов ректор от утре: Трима кандидати влязоха в надпреварата
За поста кандидатстват трима – проф. д-р Георги Райновски, декан на Физическия факултет, проф. д-р Елиза Стефанова, председател на Националната агенция по оценяване и акредитация, и проф. д-р Милен Замфиров, декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата
Пострада 3-годишно дете в Кюстендил, блъснато от тротинетка
Младеж блъсна с тротинетка 3-годишно дете в Кюстендил