15 Януари, 2026

Наглост: Уайнстийн пледира 'невинен' по обвиненията за сексуален тормоз

Наглост: Уайнстийн пледира 'невинен' по обвиненията за сексуален тормоз

Харви Уайнстийн

Милионерът отрече всички обвинения и обясни, че всичко се е случило по взаимно съгласие

Американският продуцент Харви Уайнстийн пледира, че е невинен по обвиненията в изнасилване и сексуален тормоз.

Миналата седмица срещу милионера бяха заведени две дела. Едното е за изнасилване през 2013 година, а другото е за сексуално нападение през 2004 година. Адвокатът на Уайнстийн заяви, че той е имал връзка с една от обвинителките в продължение на цели 10 години, но не назова името ѝ. Продуцентът на свой ред  отрече всички обвинения срещу него и заяви, че всичко, което се е случвало, е било по взаимно съгласие.

Ако бъде признат за виновен, Уайнстийн ще прекара между 5 и 25 години в затвора. Той се предаде на полицията в Ню Йорк, където му бе наложена гаранция от 1 млн. долара. Беше му наредено да не напуска САЩ, а полицията дори му сложи проследяващо устройство.

Над 70 жени обвиниха 66-годишния продуцент в непристойно поведение и сексуален и психически тормоз.

Сподели:

Коментари (0)

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Руската дипломация изрази „сериозна загриженост“. Това се случи след срещата в Белия дом между датски, гренландски и американски лидери.

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

В рамките на 6 месеца това ще бъде четвъртия вот, пред който ще се изправи председателят на Европейската Комисия

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

До този момент не са дали подробности за целта на посещението на шефа на МВФ