19 Юни, 2026

Николай Нанков: Лев повече от договорените средства за тол системата не се дават, това са спекулации

Николай Нанков: Лев повече от договорените средства за тол системата не се дават, това са спекулации
Николай Нанков

Да не четем като Дявола Евангелието, Георги Свиленски явно не познава процедурата и бюджета, заяви министърът

Не увеличаваме бюджета на договора за тол системата, не даваме нов ресурс. Това са спекулации. Това каза пред журналисти в парламента министърът на регионалното развитие и благоустройство Николай Нанков по повод твърдения на БСП, че от МС са отпуснати 180 млн. лева, преди приемането на законовите промени за въвеждане на тол системата. „Просто се увеличи таванът на разходите, които може да поеме АПИ“, обясни той. 

„Лев повече от договорените средства за тол системата не се дават“, заяви Николай Нанков. „Да не четем като Дявола Евангелието, Георги Свиленски го коментираше, но явно не познава процедурата и бюджета“, категоричен е регионалният министър. „Гласува се постановление на МС, с което се дава възможност АПИ да разходва тези средства за внедряване на тол системата. По договор е да ги разходва от 2019 година нататък“, посочи Нанков. „По договор с избрания изпълнител сумата е до 180 млн. лева. Договорът е ясен от 24 януари“, каза още той.
Сподели:
Отбелязахме 150 години от гибелта на Сава Младенов

Отбелязахме 150 години от гибелта на Сава Младенов

На лобното му място в Тетевен – м. Козница, традиционно се проведе възпоменателен митинг всяка година

Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

България остава страната с най-ниски потребителски цени в Европейския съюз през 2025 г., показват данни на Евростат. В същото време страната отчита едни от най-високите темпове на поскъпване на храните и най-висока инфлация в еврозоната, което поставя под въпрос колко дълго ще се запази това ценово предимство.

"Спаси София" атакува решение за изграждане на небостъргач в кв. "Младост"

"Спаси София" атакува решение за изграждане на небостъргач в кв. "Младост"

Борис Бонев, председател на партията, изтъква, че е безобразие да се строи частна сграда върху терен, който практически принадлежи а софиянци

Коментари (0)