18 Май, 2026

НАП погва 300 "бедняци" с нулеви приходи и огромни разходи

НАП погва 300 "бедняци" с нулеви приходи и огромни разходи

Част от богатите пропуснали да декларират в печалбата си в приходната агенция

Агенцията по приходите започва проверка на 300 души с огромни разходи и нулеви приходи. Сред тях са 2 жени, изхарчили над 1 милион лева, без да декларират никакви доходи.

Докато част от българите бързаха да не изпуснат последния срок за деклариране на своите доходи, близо 300 души не сметнали това за нужно. За сметка на това са изхарчили над 50 хиляди лева. Общото между тях – осигурявали са се на минималния осигурителен праг.

Част от богатите, пропуснали да декларират доходи, са били особено разточителни. Две жени - едната от София, а другата от Пловдив, са изхарчили над милион през изминалата година. 

Инспекторите ще изследват източниците на доходи в семействата на проверяваните, както и издръжката на домакинствата и разходите им. Ако бъдат установени несъответствия между имущество и доходи, ще бъдат възложени данъчни ревизии за последните 5 години. 

Все пак от приходната агенция регистрират видимо изсветляване на доходите и доброволно деклариране за последната една година.

Сподели:

Коментари (0)

Агенция "Митници" си има вече нов директор

Агенция "Митници" си има вече нов директор

Николай Шушков е назначен на високи пост от вицепремиера и министър на финансите Гълъб Донев, след като беше освободен Георги Димов

Регионалният министър със стряскащи разкрития за строителния бранш

Регионалният министър със стряскащи разкрития за строителния бранш

По неговите думи засега не се знае за какви точно пари става дума - това е въпрос на пресмятане на платеното и инфлацията

Сдружение за модерна търговия атакува ПБ: Готвят се мерки в интерес на определени пазарни играчи

Сдружение за модерна търговия атакува ПБ: Готвят се мерки в интерес на определени пазарни играчи

Мерките няма да решат проблемите на производителите, тъй като те са структурни и не могат да бъдат решени с административни мерки, трябва да бъде запазена конкуренцията и свободата на договорните отношения по веригата