Собствениците на бензиностанция ще изработват и представят за одобрение схема за всеки обект
Националната агенция за приходите (НАП) ще проследява всеки литър бензин от бензиностанциите. Всеки издаден фискален бон пък ще отпечатва двумерен QR код. Това предвиждат промени в Наредбата за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства за касовите апарати, предлагани от финансовото министерство и публикувани на сайта на ведомството за обществено обсъждане.
Собствениците на бензиностанция ще изработват и представят в НАП и института по метрология за одобрение схема за всеки обект. Целта е да се свържат колонката, резервоарите и касата за плащане. При изключване на която и да е от тези точки системата ще блокира и няма да може да се продава гориво. Преди да спре, системата ще разпечата автоматично последните данни и ще ги изпрати автоматично в НАП.
Всяка промяна в схемата ще се одобрява от данъчните. Ремонтите ще се правят от оторизирани сервизи, а всеки техник ще има уникален сервизен ключ, предвиждат още промените. Така ще се знае кой кога е имал достъп. Всеки издаден фискален бон пък ще отпечатва двумерен QR код, който съдържа информация за идентифициране на конкретната продажба. Кодът може да се сканира и купувачът да направи справка дали неговите пари са отчетени в НАП.
Още от Бизнес
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“
Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP
Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.
CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност
През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни