2 Август, 2026

Напрежението в БОК продължава, екипът на Костадинова отрече, че смята да съди МОК

Стефка Костадинова, снимка: архив

Назначеният от новото ръководство секретар Данаил Димов увери, че няма опасност българските спортисти да не вземат участие в следващите Олимпийски игри.

Продължава напрежението около ръководството на БОК, предаде Нова ТВ.

В медийното пространство се появиха информации, че екипът на Стефка Костадинова възнамерява да съди МОК заради признаването на Весела Лечева като председател на БОК, но досегашният генерален секретар Белчо Горанов категорично отрече да е отправял подобни закани. 

Бившият секретар коментира и претенциите на новоизбраното ръководство на централата да получи достъп до сградата на БОК, имейл за кореспонденция, както и банкова сметка. 

„В никакъв случай не съм говорил за дела и каквото и да било. Съгласно българското законодателство, легитимният председател е вписаният досега. Към този момент Лечева не е вписана. Докато вървят тези дела, тя няма да бъде вписана и няма да има достъп също така", заяви Горанов.

Тази сутрин назначеният от новото ръководство секретар Данаил Димов увери, че няма опасност българските спортисти да не вземат участие в следващите Олимпийски игри.

„Риск няма, в момента работим и всичко се изпълнява в срок. Имаме много добра комуникация с МОК и европейския комитет. Говорихме с госпожа Лечева редица пъти и срещи, включително за Зимните олимпийски игри и всичко се движи по план, въпреки опитите на господин Горанов да саботира процесът донякъде.“ - заяви Димов, цитиран от gong.bg. 

Сподели:
Весела Лечева: БОК получи лична покана от новия президент на Международния олимпийски комитет

Весела Лечева: БОК получи лична покана от новия президент на Международния олимпийски комитет

Председателя на БОК  посочи, че след последната финансова проверка дълговете на Българския олимпийски комитет са нараснали с още около 80 хиляди евро

Димитрова стана вицешампионка при девойките до 14 г. сингъл на Тенис Европа

Димитрова стана вицешампионка при девойките до 14 г. сингъл на Тенис Европа

Българката отстъпи на финала с 3:6, 3:6 пред представителката на домакините Адамандия Хейладаки

Уличиха в допинг употреба наши сребърни медалисти и кануистка

Уличиха в допинг употреба наши сребърни медалисти и кануистка

В листата на санкционираните попадна фехтовачът Александър Костадинов, който е наказан за 4 години, считано от 18 декемри 2025 г.

Коментари (0)