Сеизмичната активност в района продължава вече пет дни
Най-малко 10 земетресения са регистрирани през нощта в района на град Гранада в Южна Испания, съобщиха днес испанските власти, цитирани от Ройтерс и БТА.
Сеизмичната активност в района продължава вече пет дни и е причинила леки наранявания и щети по сгради. Много магазини, църкви и музеи са затворени, а местните власти са затворили и административни сгради като предпазна мярка. Местни медии съобщиха, че някои жители са напуснали района и са се отправили към крайбрежието, докато други са предпочели да останат навън от страх да не се срутят сградите.
Най-силното земетресение от поредицата е било с магнитуд 3,4 и е регистрирано в 22:35 ч. (23:35 ч. българско време) вчера. Епицентърът му е бил край Охихарес, на 7 километра южно от град Гранада, съобщи Националният географски институт на Испания.
След него са били регистрирани още девет труса с магнитуд между 1,5 и 2,5, както и десетки по-слаби вторични трусове.
Около 600 души са били евакуирани от жилищни сгради, които е трябвало да бъдат проверени, съобщи представителят на регионалното правителство на южната испанска автономна област Андалусия Антонио Санс пред журналисти вчера.
„Очевидно няма непосредствена опасност и населението не е било изложено на риск“, каза Санс. Той добави, че все още е невъзможно да се установи пълният размер на щетите, а предварителните оценки засега показват, че има леки повреди по някои жилища.
Още от Свят
Кога ще е готова украинската балистична ракета: от Fire Point посочиха сроковете
Украинската ракета FP-7 вече е преминала около 15 успешни изпитания.
Сестрата на Ким Чен Ун не знае нищо за контакти с Доналд Тръмп
"Вероятно това е единственият въпрос, свързан с външната политика на нашето висше ръководство, за който не съм информирана“
Може ли Иран да удари България?
Авиобаза „Безмер“ вече е използвана за американски самолети-цистерни KC-135. Присъствието на такива машини няма пряко ударно предназначение, но има важно оперативно значение