"Вече 9 месеца виждаме непрозрачно управление"
"Днес общински съветници от комисията по екология не бяха допуснати на проверка в Завода за обработка на битови отпадъци. Какво прикривате, господин Терзиев?" - такъв въпрос отправи общинският съветник Антон Хекимян от ГЕРБ-СДС на брифинг в Столичната община.
"Искам да ви припомня думите на Васил Терзиев, че ще "докаже, че могат да управляват прозрачно". Вече 9 месеца виждаме непрозрачно управление на Столичната община." - отбеляза Хекимян, като подчерта, че недопускането на общински съветници до Завода се случва за първи път.
Той се обърна към кмета на София Васил Терзиев: "Каква е прикриваната информация, от какво се страхувате, за да не допускате общински съветници до проверката на Завода за обработка на битови отпадъци?"
Лорита Радева, също общински съветник от ГЕРБ-СДС, заяви, че настояват в комисията по околна среда да се внася на всеки три месеца доклад за работата на завода. "Информацията в Националната информационна система за отпадъци не съвпада с тази, която ни се предоставя на комисията - питаме защо", посочи Радева.
От пресконференцията на общинските съветници стана ясно, че заместник-кметът по екология Надежда Бобчева им е обещала достъп, за да направят проверка, но такава не се е състояла. /БГНЕС
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите