Времето на 21 май ще остане динамично с купесто-дъждовна облачност, локални бури и силен северозападен вятър. По Черноморието също се очакват валежи и гръмотевици.
21 май ще донесе динамично пролетно време с повече облаци, краткотрайни валежи и гръмотевични бури в редица райони на страната. Най-нестабилна ще бъде обстановката в Източна България и планинските райони, където се очакват по-интензивни следобедни процеси.
През по-голямата част от деня облачността ще остане значителна, а следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни превалявания, придружени от гръмотевици. Времето ще бъде типично за края на май – редуване на слънчеви периоди с локални бури и резки промени в атмосферата.
Вятърът също ще бъде осезаем фактор. В Дунавската равнина, Горнотракийската низина и по долината на Струма ще духа умерен, а временно и силен северозападен вятър, който ще носи по-хладен въздух и ще засилва усещането за нестабилност.
Максималните температури в страната ще бъдат между 22° и 27°, а в София се очакват около 22 градуса.
В планините времето ще остане особено променливо. Над масивите ще има значителна облачност, а следобед на много места ще се образуват гръмотевични бури с краткотрайни, но интензивни валежи. Вятърът по високите части ще бъде силен от север-северозапад.
Температурите в планинските райони ще достигнат около 14° на 1200 метра и около 7° на 2000 метра надморска височина.
По Черноморието денят също няма да премине спокойно. Очаква се значителна облачност, а на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Вятърът ще бъде умерен, временно силен от северозапад. Максималните температури по крайбрежието ще бъдат между 19° и 24°, а морската вода остава сравнително прохладна – между 15° и 17°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Денят продължава да се удължава, като в София слънцето изгрява в 5:59 часа и залязва в 20:48 часа. Продължителността на деня достига 14 часа и 49 минути. Луната е във фаза три дни преди първа четвърт.
Още от България
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев
Според Йотова няма риск за отношенията ни с Украйна заради спирането на военната помощ
„Няма как да се даде нещо, което го нямаме или което не е достатъчно, защото за мен на първо място е важно да осигурим собствената си национална сигурност“