16 Юни, 2026

Нетаняху: Заедно със САЩ унищожихме ядрената програма на Техеран

Бенямин Нетаняху, снимка: EPA/BGNES

Израелският премиер добави, че войната срещу Иран е отслабила и иранските лидери, и техните регионални съюзници

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че ударите на САЩ и Израел срещу Иран са унищожи ядрената програма на Техеран, както и програмата на страната за балистични ракети, предаде БНР.

„Унищожихме ядрената програма, унищожихме ракетната програма и режима. Имаме безпрецедентен съюз с нашия голям приятел - президента на Съединените щати, между израелската армия и американските военни.“ - коментира Нетаняху в телевизионно обръщение, докато в Исламабад се провеждаха преговори между Вашингтон и Техеран.

Израелският премиер добави, че войната срещу Иран е отслабила и иранските лидери, и техните регионални съюзници.

Относно евентуално мирно споразумение с Ливан, Нетаняху заяви, че то трябва да бъде такова, което да „трае поколения наред“. Като второ условие за започването на преговори израелският премиер посочи разоръжаването на ливанската групировка "Хизбула".

Сподели:
Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3

"Може би в момента разполагат с приблизително 9-10 действащи бомбардировача от този тип"

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

YouGov: "Алтернатива за Германия" вече води с 9% пред блока на Мерц

AзГ се превърна в най-голямата опозиционна партия в Германия след безпрецедентен успех на миналогодишните парламентарни избори

Лавров: Зеленски води е дипломация с мегафон

Лавров: Зеленски води е дипломация с мегафон

Той определи европейската позиция като „илюзорна“ и подчерта, че Москва не възнамерява да приема ултиматуми по отношение на войната в Украйна

Коментари (0)