13 Юни, 2025

Невзоров: Тръмп ще получи ново име: Вожд Целунат Задник, Путин осигури планини от ковчези

Ще се сипят фуражки и митри. Ще изплуват неочаквани хищници, които ще започнат да разкъсват живата гвардия на т.нар. "путински дебили"

Добър вечер. Това е екстракт на ставащото. Разбира се, в картината на света дълго време не достигаше хаосът, който Тръмп внесе в нея.

Трябва да се каже, че той не беше първият. Имаше древноегипетски бог на хаоса — Исфет. Той беше голям хулиган, бих казал достоен предшественик на Тръмп. Изцяло променяше и изопачаваше сътворения свят. Даваше на рибите девически гърди, правеше водата твърда, обръщаше цели гори с корените нагоре, акаше по Слънцето. В общи линии вършеше същото, с което днес  е така увлечен Тръмп.

И разбира се, цяла бригада древни, трудолюбиви богове после оправяше всичко, което Исфет бе сътворил. Тръмп обаче напълно забрави ролята си на миротворец и световен регулатор на тарифите, и се запъти към душите — в смисъл душовете — връщайки на американците желания напор в душовите кабини. И благодарение, че Самсон само за прекрасната си коса говореше, която най-сетне ще успее да намокри — без да споменава, че налягането във водата на тоалетните не позволява тя да се отмие... а в нация, страдаща от затлъстяване, има какво да се отмива.

Макар основният проблем на Тръмп, както се разбра днес, е пълната целунатост на задника му. Той сам обяви, че вече 75 страни са целунали задника му до пълно изнемогване. Мисля си, ако посети някоя индианска резервация в САЩ, а той е способен на това, и се срещне с някое от племената — да речем шошоните или апачите — вероятно ще получи ново име: Вожд Целунат Задник.

Но, както вече казах — способността да седи, Тръмп е запазил. И цялата история с "мир за три дни" напълно се срина. А Путин, възползвайки се от това, че всевиждащото око на Тръмп се е преместило от него към американските тоалетни, сега с още по-голям хъс бомбардира и сере върху Украйна.

Фронтът обаче не се е променил. И не спира потокът от сандъци, пълни с гнили трупове от СВО. Погледнете, в моя Telegram канал днес има доста любопитно видео — подходящо дори за хора с чувствителна психика. Там няма нищо освен безкрайност от ковчези. Тези сандъци, натъпкани с гнили мъртъвци, все пристигат и пристигат.

Трябва да отдадем дължимото на Русия — усъвършенствани са технологиите за обработка на трупове. В хангарите за трупопратки и трупообработка на летища, гари — навсякъде са монтирани конвейери, разпределителни възли, подемни механизми, които умело насочват сандъците към нужната купчина. Купчини — вероятно по 5-7 метра високи — и те са много. Войната старателно изпълнява плана за мъртъвци, броят на които наистина достигна астрономически мащаби.

Институтът за изучаване на войната в САЩ, който се базира на сателитни снимки, документално потвърждава близо милион убити и осакатени само от руската страна. Кремъл крие тези цифри, но по-късно ще ги използва като главни козове. Телевизията ще обяви с патос и сълзи за милионите руски мъртъвци, с които страната е платила за правото си да налага "руския свят" — тоест да окупира, да сее геноцид и убива.

Същото беше през 50-те години след Втората световна война. СССР дълго пазеше в тайна броя на труповете от сталинската армия, но внезапно ЦК реши да ги обнародва. Адските загуби във войната дадоха на СССР "правото" да окупира Източна Европа — Полша, България и т.н. — и това количество покойници оправдаваше всичко. Подобно ще бъде и с претенциите на Русия към Донбас — ще кажат: "Ето колко мъртъвци дадохме. Дайте ни всичко, което поискаме."

Путин вече седмица се крие от медиите, преструва се на болен. В моя канал има видео — поредният некромант от РПЦ, с митра и кадилница, вие в молитва да се усилят молебените за здравето на болния Путин. Но не го приемайте сериозно — този вампир, за жалост, е жив и почти здрав.

Путин не беше толкова болен тези дни, колкото политически изплашен — да не би пак да привлече вниманието на Тръмп и неговото всевиждащо око.

Защо всички се раздвижиха? Защото всеки слух за болест на Путин предизвиква паника във властовия му вертикал. Всички — от попове с парчета злато до типове в костюми Brioni — знаят, че смъртта на Путин, или дори един малък инсулт, ще доведе до преразпределение на всички лакомо раздавани постове, зони на влияние, финансови потоци. Ще се сипят фуражки и митри. Ще изплуват неочаквани хищници, които ще започнат да разкъсват живата гвардия на т.нар. "путински дебили" — не мой термин — това е цялото старо кагебейско поколение, което и до днес определя вътрешната и външната политика.

Колко кървав ще е този процес — няма как да се предскаже. Но че ще го има — няма съмнение.

Не се залъгвайте, че бъдещите поглъщачи на вертикалат ще бъдат по-добри от днешните. Адекватни и нормални хора в Русия след десетилетия на беззаконие просто няма откъде да се появят. Ако някой разруши режима, това ще са същите безсрамници — само малко по-пресни.

Русия още не може да се раздели с комичната си роля на владетелка на света.

Спецпредставителката на МВнР — Маша Захарова — днес надмина себе си. С физиономия, достойна за хиена в документалка на National Geographic, тя съобщи, че всяко чуждестранно военно присъствие в Украйна, независимо под какъв флаг, ще бъде възприето като заплаха и ще доведе до конфликт.

Какво я засяга кого Украйна е поканила у дома си?

Но това са големите теми. В Русия има и по-дребни, но забавни неща. Например: отвориха се вратите на колония №4 в Белгородска област. И оттам излезе актьорът Миша Ефремов.

Той получи възможността да вкуси от това, което преди наричаха "свобода". Но сега му предстои най-важният тест в живота: или ще служи на руския фашизъм, или ще му плюе в лицето.

Ако се впише в културния пейзаж на путинска Русия — автоматично става обикновено лайно, редом с Богомолов и Волочкова. Става съучастник в геноцид, окупация и масови убийства.

Ако реши да запази достойнство и разум — ще трябва или да бяга, или ще стане следваща жертва на путинистките урукхаи.

Условното му освобождаване е прозрачен намек от властта: режимът има нужда от бивш дисидент, превърнат в лакей. Докато беше в затвора, можеше да мълчи. Но сега вече не.

Всички видяхме кадрите — изпразнен, изцеден Миша. Лилав като преди затвора. Вероятно ще се опита да не се изцапа директно, да се покрие, но след няколко седмици ще му напомнят, че УДО е милост, и трябва да се плаща.

Иначе може да се върне в колония №4 или дори на по-лошо място.

Неговият "срок" всъщност не беше за катастрофата. Свещеници, ченгета, министри и артисти са причинявали далеч по-страшни катастрофи, но винаги излизат сухи от водата — условни присъди или пълно прикриване. Затворът на Ефремов беше заради това, че подиграваше Путин с поезия и спектакли.

Но Ефремов едва ли ще избяга. По-вероятно е да целуне ръката на Путин — и да получи същия отпечатък, какъвто и Собчак — целувката, с която масаите бележат добитъка.

Ще видим какво ще направи Ефремов — и как ще бъде "целунат".

И второто събитие, което разтърси дори привикналата на всичко Русия, е една смърт в Чечня. Там Кадиров напомни, че най-добре народите разбират езика на смъртта. Труповете са отлични възпитатели.

Затова трупът на едно 17-годишно момче, посегнало на живота на кадыровци, беше показно хвърлен на площада в Очхой-Мартан — пред ужасената тълпа. Над него — портрет на Кадиров 15x5 метра, лозунг "Ахмат — сила".

Нямаше разследване, нямаше съд. Причините за действията на момчето никого не интересуват. Той беше виновен просто защото вдигна ръка срещу символите на властта.

Сподели:

Коментари (0)

Мощна въздушна атака на Израел - ударен е щабът на Иранската революционна гвардия

Мощна въздушна атака на Израел - ударен е щабът на Иранската революционна гвардия

Най-големият удар е нанесен в правителствения комплекс на Революционната гвардия в столицата, където според публикации в социалните мрежи и потвърждение от иранската държавна телевизия са убити началникът на Генералния щаб генерал-майор Мохамед Багери, командващият на Гвардията Хюсеин Салами и ръководителят на иранските въздушни сили Амир Али Хаджизаде

Сибига: Путин вече подготвя резерви за война не само срещу Украйна

Сибига: Путин вече подготвя резерви за война не само срещу Украйна

Министърът на външните работи призовава съюзниците да предприемат пълна дипломатическа мобилизация за спиране на войната

Украйна получи пети транш от ЕС от замразени руски активи

Украйна получи пети транш от ЕС от замразени руски активи

По думите на Шмигал, Украйна е получила общо 7 милиарда евро от Евросъюза по инициативата ERA, която се финансира от извънредните печалби, генерирани от замразените руски суверенни активи