Западът е подценил страха на Москва от НАТО
Президентът на Русия Владимир Путин все по-често взема решения за войната срещу Украйна в изолация, без влиянието на висшето военно ръководство, пише Newsweek.
"Путин взема ключовите решения предимно самостоятелно, без съществено влияние от страна на руския Генерален щаб", се казва в доклад на аналитичния център за глобална политика RAND Corporation, цитиран в публикацията.
Отбелязва се, че президентът на Русия силно е стеснил списъка си с източници на информация и освен това не търпи съвети, които противоречат на мнението му.
По думите на експертите, върху резултатите на руските войски на бойното оказват влияние и съобщенията за чистки във висшето ръководство и рокадите сред командващите, отговарящи за операциите на фронта. Посочва се, че кризите, с които в последно време се сблъсква Русия, са засегнали и лидера на държавата-терорист – лично. В доклада се казва, че той е станал по-озлобен.
Аналитизаторите констатират, че сега управляващите в Кремъл са по-нерешителни по отношение на ескалирането на конфликта с НАТО. Неопределеността нараства поради непредсказуемостта на Путин.
Западът обаче подцени страха на Москва пред Северноатлантическия аианс и свързаното с него нежелание за директен сблъсък, смятат експертите от RAND Corporation.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Украйна удари командни пунктове, ремонтна база и контролен обект за дронове в Крим
Ударени са и струпвания на руски персонал близо до Новопетровка в Запорожка област и Восход в Крим
Русия обяви експулсирането на управителя на румънското посолство
Румънски медии и агенция ТАСС съобщиха, че временно управляващата посолството на Румъния в Москва Лилияна Бурда е извикана да се яви на 27 август в Министерството на външните работи на Русия
Тайният десант на ЦРУ в Москва: Радклиф предупредил Путин да не пипа Балтика
Посещението на шефа на ЦРУ идва в момент, в който Русия и Украйна си разменят все по-интензивна серия от удари с дронове и ракети на мили отвъд фронтовите линии на боевете