18 Март, 2026

„Независими гърци” свалят Ципрас, ако няма референдум за Македония и в Гърция

„Независими гърци” свалят Ципрас, ако няма референдум за Македония и в Гърция

Панос Каменос

Не мога да се съглася с решение, което дава име на Македония, без възможност на гръцкия народ да се произнесе, заяви Панос Каменос

"Независими гърци" ще напуснат правителството, щом споразумението за името с Македония бъде внесено в гръцкия парламент. Това заяви партийният лидер Панос Каменос, цитиран от МИА.

"Веднъж, щом споразумението бъде внесено в парламента, ако всички процедури в Скопие са изпълнени, "Независими гърци" ще напуснат правителството. Заявихме това ясно и аз не мога да се съглася с решение, което дава име на Македония, без възможност на гръцкия народ да се произнесе", каза той пред радио Real FM.

Каменос обясни какво ще се случи, ако споразумението влезе в гръцкия парламент.

"Щом премиерът реши да внесе споразумението в парламента, ще отида при него и ще му кажа, че партията напуска правителството и всички номинирани министри от "Независими гърци" ще подадат оставка, последвано от среща с президента", изтъкна той и добави, че ще последват предсрочни избори.

Той отбеляза, че има и друг вариант - референдум, на който гръцките граждани ще решат дали одобряват споразумението.
Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.