Бившият регионален министър Николай Нанков коментира в кратък, но красноречив пост казуса с 228-те допълнителни машини, за които ЦИК е алармирал ДАНС.
Ето какво написа на страницата си във Фейсбук кандидатът за депутат от ГЕРБ-СДС:
"ЦИК алармира ДАНС за 228 машини с неизвестно предназначение. Те са над заявените в обществената поръчка. Устройствата са докарани в склад, където се съхраняват и сертифицираните машини. Какво става никой не знае.
Кой е разрешил да бъдат в официалния склад?
Кое налага да има такива машини?
Какво е тяхното предназначение?
Къде ще се използват? Кой има достъп до тях и кой следи дали са манипулирани устройствата?
Въпроси без отговор. Костинброд 2."
Още от България
Поптодорова: С политика хем-хем няма да стане, България е приела Киевската декларация
Формулата тук е не: ние приветстваме, ние призоваваме, не – ние приемаме, това е терминът, с който се описва приемането и на закон в парламента. Това е процедура, която е приключила, за да се стигне до: ние приемаме декларацията, каза вицепрезидентът на Атлантическия клуб.
Слънчево и юлски горещо, следобедни дъждове ще разхлаждат планинските места
Максималните температури - между 32° и 37°, в София - около 32°. В планините преди обед ще е слънчево. По Черноморието - предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но без валежи.
Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия
Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг