Борисов опитва да омилостиви Русия, но това не може да се случи
"Винаги съм бил привърженик на това да бъдем лоялен член на НАТО. Съотношението на силите в Черно море е изцяло променено в полза на Русия. България се опитва да балансира, но това е много опасно. Разбирам позицията на Бойко Борисов, който от една страна се опитва да е добре с нашите съюзници в алианса, а от друга – да омилостиви Русия". Това каза пред Асен Генов бившият военен министър Николай Ненчев и лидер на БЗНС.
"Категорично мога да ви кажа, че Москва не може да бъде омилостивена, след като видяхме какво направи с Украйна и Крим. Затова трябва да търсим категорично много тясно сътрудничество с НАТО. Русия има навика да извършва внезапни учения и по този начин да блокира транспорта на стоки. Путин каза наскоро, че редица страни ще напуснат ЕС. Това е целта му – да предизвика хаос. България се е превърнала в явочна квартира на руското разузнаване. Голяма част от операциите срещу балкански и други европейски страни са координирани от България. Всички приказки черноморският район да остане свободен не отговарят на истината. Русия многократно е увеличила присъствието си в акваторията", казва още Ненчев.
Вижте цялото интервю на Асен Генов с Николай Ненчев:
Още от България
Енергийната помощ за предстоящия отоплителен сезон ще е с 11 евро повече
Към вчерашна дата в цялата страна са подадени над 216 000 заявления за енергийни помощи
ЕК преведе 896 млн. евро на България по Механизма за възстановяване и устойчивост
Плащането е заради напредъка по важни реформи, както и за инвестиции. България подаде четвъртото си искане за плащане на обща стойност 1,1 млрд. евро на 2 април 2026 г.
ДБ: Кашата с Иран се дължи на дългосрочните позиции на Румен Радев и насадения от него страх в обществото
Иво Христов е нещо средно между Дугин и Распутин - да подава оставка възможно най-бързо