7 Юни, 2026

Николай Слатински: Чалга-саботажът на лицето Слави Трифонов бе абсолютно очакван

Николай Слатински: Чалга-саботажът на лицето Слави Трифонов бе абсолютно очакван
Николай Слатински

„ИТН за мен е най-безполезното и най-вредно нещо"

Саботирането на правителството от страна на Слави Трифонов е очаквано и многократно прогнозирано – такава позиция изрази проф. Николай Слатински в профила си във Фейсбук.

„За себе си мога да кажа, че чалга-саботажът на лицето СТ бе абсолютно очакван, многократно прогнозиран, напълно логичен и даже доста позакъснял ход.“ – констатира той.

„Онзи, който от шоуто правеше политика нямаше как да постъпи иначе, освен и от политиката да прави шоу. Само че като шоумен той има определени качества - да обслужва с нецензурен език ниски и низки потребности, подлютявайки ги с даже не конски, а със слонски дози патрЕотарство. Но като политика-мен той демонстрира пълната си несъстоятелност, любителство, профанство и нахалство. Направи престъпни грешки, профука възможни мандати за съставяне на правителство, извърши потресаващи глупости и непрекъснато саботираше управлението. Върхът на политическата му несъстоятелност бе неговия абсурдно смешен и нелепо трагичен кадрови подбор, изпълвал ме със срам за България и с тревога за бъдещето й.“ – коментира Николай Слатински.

По думите му, оглавяваната от Трифонов партия „Има такъв народ“ е най-вредното явление в българската политика от началото на промените:

„ИТН за мен е най-безполезното и най-вредно нещо, което за тези 33 години роди парламентарната ни система. Най-вредното и най-уродливото.
Слава Богу, Слави бе дотук. Без него сигурно нещата ще станат зле. Но с него те бяха още по-зле. С него и заради него.
Колко прав се оказах, когато преди близо 20 години написах анализ до президента "В страната на Бойко и Слави", в който очертах двете най-големи злини за българската демокрация...“

Сподели:
БСП: Даваме три месеца на Радев

БСП: Даваме три месеца на Радев

"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията

Димитър Стоянов отива  в Кипър за среща на министрите на отбраната в  ЕС

Димитър Стоянов отива в Кипър за среща на министрите на отбраната в ЕС

Във фокуса на дискусиите ще бъдат инициативите и механизмите на ЕС в подкрепа на Украйна, свободата на корабоплаване и ролята на военноморските операции

Коментари (0)