18 Януари, 2026

Нинова: БСП няма да подкрепи трети мандат, ако отиде при ДПС или „Възраждане“

Нинова: БСП няма да подкрепи трети мандат, ако отиде при ДПС или „Възраждане“

Корнелия Нинова

"Предпочитам да поканим лидерите на партиите на разговор"

Вървим към ключов момент за отговорност пред държавата и съставяне на правителство с третия мандат, при когото и да отиде този мандат. Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова пред бТВ.

Тя заяви, че партията ѝ няма да подкрепи трети мандат, ако президентът избере да го връчи на ДПС или „Възраждане“.

„При трети мандат, при когото отиде, свикваме, говорим, обсъждаме кризисната ситуация, решаваме. Ако тези три партии не са мандатоносители, въпросът ще е за решаване пред Националния съвет на партията.“ - поясни Нинова.

По думите й, третият мандат се връчва на парламентарна група, а председателят на парламентарната група отива и го приема. Тя обясни, че президентът Румен Радев сам ще прецени на кого да го връчи и че от левицата не му казват нищо.

„Аз предпочитам да поканим лидерите на партиите на разговор. Това ще е малко по-различен подход от този, който приложиха колегите от „Продължаваме промяната“. Трябва да говорим имаме ли желание да правим правителство, или някаква индикация, за да не се понесе вината за предстоящите избори от някоя от партиите. Ако лидерите декларират готовност за разговори, втората стъпка е да се свикат екипите по една програма за управление, да се сложи срок и задачи и тези задачи да участват в оформянето на тази програма.“ - каза още лидерът на БСП.

„Защото ние просто задаваме въпроси. Това е момиче, което учи в НАТФИЗ. Очевидно има желание да се развива в България и да участва в продукции. Нека. Всеки има право на развитие. Въпросът е дали има конфликт на интереси, не само това. Запитахме, защото е държавната телевизия, защото е финансирана с държавни средства, защото в СЕМ в комисията по оценката има квота от президентството. Какво лошо има в това да питаш? Никого не си обидил, не си засегнал професионалните качества на момичето, не си засегнал президента. Питаш вярно ли е, има ли такова нещо, то е обявено публично, имаше публична реакция, всичко това са реакции на обществено мнение, не са наши. Но пък е това е големият въпрос.“ - отбеляза Нинова. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

По думите ѝ, служебният премиер трябва да създаде предпоставки за честността и прозрачността на вота, а лице, „което участва в политическа формация, което ще участва в тази надпревара за доверието на суверена“, не може да гарантира това. 

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

Ивайло Мирчев: Престъпният модел в българската политика трябва да бъде разрушен

“Правителството подаде оставка, но моделът си стои. Едно хубаво нещо се случи миналата година - стотици хиляди граждани излязоха по площадите на България."